Eksen Akıl Oyunları ne zaman başlıyor? Akıl Oyunları Kıvanç – Burak kimdir? Kıvanç Özkönü ve Burak Sanlı ile Akıl Oyunları başlıyor!

Kabiliyet Sizsiniz ile ünlenen isimler aralarında bulunan Kıvanç ve Burak, Acun Ilıcalı‘nın yepyeni projesi olan Eksen’de yer alacak. Dikkatleri üstüne toplayan Eksen sunucuları hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

EXXEN AKIL OYUNLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Eksen’de yer alacak yapımlardan biri olan Akıl Oyunları, 1 Ocak itibariyle platformdaki yerini alacak.

Eksen Akıl Oyunları ne zaman başlıyor? Akıl Oyunları Kıvanç - Burak kimdir? Kıvanç Özkönü ve Burak Sanlı ile Akıl Oyunları başlıyor! Güncel

KIVANÇ ÖZKÖNÜ KİMDİR?

1983 yılında doğdu. İstek Belde Lisesi’nden 2002 yılında mezun oldu. Anadolu Üniversitesi’ni kazanarak yüksek öğrenimini 2007 yılında tamamladı.

Rüyasında David Copperfield’ı görmesi üzerine illüzyonistliğe merak saldı.İzlediği cadde illüzyonistlerinden etkilenerek illüzyon dünyasına adım atan Kıvanç 2006 yılında Balkan ülkeleri arasında düzenlenen Balkania Magic 2006 adlı büyücülük yarışmasında Balkan 2.’si oldu.

2007 yılında dünyaca meşhur sihirbazların üyesi olduğu IBM (International Brotherhood of Magicians) kadar üyeliğe kabul edildi. Türkiye’de IBM’e tabi olarak ilk kurulan IBM Ring 367’de başkan yardımcılığı yaptı. Dünyaca meşhur sihirbaz Jeff Mcbride’ın “master class”ına katılıp, “Mcbride’s Magic of MysterySchool” sertifikası aldı.

Türkiye’deki sihirbazlık ile ilgili öyle çok programa katılan Özkönü, 2008 yılında Star TV’de yayınlanan “Sinan Çetin’le Fenomen” yarışmasına danışmanlık yaptı. 2010 yılında FOX TV’de yayınlanan ve Osmantan Erkır’ın hazırlayıp sunduğu TV programında kendi performanslarını sergiledi. Magic Fraternity kurucu üyesi olan Kıvanç Özkönü, halen yurtiçi ve yurtdışında birçokfaaliyetlerde ödev alıyor ve bu faaliyetlerin organizasyonlarına danışmanlık yapmaya devam ediyor.

BURAK SANLI KİMDİR?

1988 yılında İstanbul’da doğdu.11 yaşında önünden geçtiği bir büyücü dükkanının büyüsüne kapılıp içeri girdiğinde Erdem Bulungiray’la tanıştı.Erdem Bulungiray tarafından eğitildi ve illüzyon dünyasına ilk adımını attı. İlk sahne gösterisini 2001 yılında Sihirevi ekibi ile birlikte Barış Manço Kültür Merkezi’nde sergiledi.

2002 yılında dünyaca meşhur sihirbazların üyesi olduğu IBM (International Brotherhood of Magicians) göre üyeliğe kabul edildi. IBM’e bağlı olarak Türkiye’de birincil olan IBM Ring 367’nin kurucularından oldu.

2006 Yılında düzenlenen V. Balkan Magic Convention’da 3. oldu. Kabiliyet Sizsiniz Türkiye’de (2011) yaptığı Stage Magic ve Grand Illusion gösterileriyle büyük ilgi topladı ve Türkiye’de ekran karşı yapılmamış büyük bir gösteriye imza attı.

İllüzyonun her kategorisi ile profesyonel olarak ilgilenmiş ve sayısız öbür ortamlarda gösteri sunmuş olan Burak Sanlı’nın yurtiçinde ve yurtdışında gösterileri etkin olarak devam etmektedir.

KIVANÇ & BURAK

Kıvanç ve Burak Kardeşler birlikteliği 2005 yılına dek dayanmaktadır.2005 yılında katıldıkları Balkan yarışmasında 100 civarı illüzyonistten sadece ikisinin aynı gösteriyi yapmasıyla tanışan Burak Sanlı ve Kıvanç Özkönü2014 yılında katıldıkları, “Kabiliyet Sizsiniz Türkiye” programının şampiyonu oldular. 2013 yılında, “Dünya Sihirbazlar Birliği” tarafından Merlin Ödülüne değerinde görülerek “En İyi Büyük Sahne Sihirbazı” ve 2012 yılında, “En İyi Manipülatör” seçildiler. “Milletlerarası Balkan Magic Convention” yarışmasından 2. olarak 2 ödülle beraber döndüler. İllüzyonistler Derneği tarafında 2014 yılının `En İyi Sihirbazı´ ödülüne layık görüldüler. Bu zamana kadar gerçekleşmiş olan tüm konseptlerin dışına çıkıp, komedi ve illüzyonu birleştirerek, Türkiye’de bir sözde olmayan “Stand-up Magic” temasını yarattılar. Repertuarlarında yer alan 500’ün üzerindeki sahne oyunu ile kesintisiz 24 saat eğlence yapabilecek donanıma sahipler.

2014 yılından bugüne 13 Ülke, 74 Şehir’de, 160’ın üstünde eğlence ve 90’nın üstünde lansman yaparak 150.000 kişiye ulaştılar.] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir