EXXEN | Eksen Katarsis ne zaman başlıyor? Katarsis konusu nedir? Katarsis başvuru formu

Acun Ilıcalı’nın yeni projesi Eksen, 1 Ocak itibariyle yayın hayatına başlıyor. Eksen yayınlama tarihi öncesi, platformda yayınlanacak sürpriz projeler bir bir açıklanıyor. Eksen izleyicileriyle buluşacak projelerden birinin de O Adam Oldun mu olacak. Peki, Eksen Katarsisne süre başlıyor? Katarsiskonusu nedir? Katarsisbaşvuru formu

KATARSİSKONUSU NEDİR?

Bambaşka bambaşka hikayelere tanık olduğumuz ve severek izlediğimiz Gökhan Çınar‘ın sunduğu Katarsis de Youtube platformundan Eksen’e geçen programlar arasında.

Katarsis, Aristoteles’in Poetica adlı yapıtından alınmış bir sözcüktür. … Literatürde, ruhun hem özgürlüğüne ayrıca de tarafsızlığına kavuşturulmasını simgeleyen bir retorik olan Katarsis, özünde ruhani başkalaşmayı, hatta bunun için ara sıra boyut değiştirmeyi (Astral olarak) de anlatmaktadır.

EXXEN | Eksen Katarsis ne zaman başlıyor? Katarsis konusu nedir? Katarsis başvuru formu Güncel  Katarsis

EXXEN KATARSİSNE ZAMAN BAŞLIYOR?

Katarsis programı ne süre başlıyor sorusu sıkça araştırılıyor. Eksen dizileri tümü gibi Eksen Katarsis başlama tarihi de 1 Ocak 2021 olarak duyuruldu. Eksen Katarsis izleyebilmek için 1 Ocak 2021 tarihinde platforma abone olmak gerekecek. Üyelikten sonra tüm dizi ve programlar ücretsiz bir şekilde izlenebilecek.

KATARSİS OYUNCULARI KİMLER?

Katarsisprogramında, Gökhan Çınar yer alacak.

GÖKHAN ÇINAR KİMDİR?

Katarsis sunucusu Psikolog Gökhan Çınar, İstanbul’da dünyaya geldi. Psikoloji eğitimini Haliç Üniversitesi’nde burslu olarak tamamladığı yıl klinik psikoloji yüksek lisans programına kabul edildi. Lisans eğitimi sürerken ve sonrasında Balıklı Rum Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde nevroz ve psikoz servislerinde staj gördü.

10. Milli Psikoloji Öğrencileri kongresine katıldı. Türk Psikologlar Derneği’nde “Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimi ardından Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımında süpervizyon almayı sürdürdü. öte taraftan benzer dönemde kişisel psikanalizinden geçmeye başladı. Arkasında EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) eğitimini tamamlayarak travmatik yaşam deneyimleri sonrasında psikoterapi müdahalelerinde çalışmalarını devam ettirdi.

Katarsis sunucusu Psikolog Gökhan Çınar kimdir?Erişkin, Ergen ve Çocuk Objektif/Projektif Testler eğitimini alarak bir çok şahsiyet, zeka, uyarı, gelişim ve seziş testinin uygulamasında yetkin hale geldi. Türk Psikologlar Derneği’nin bir üyesi olarak alanda çalışmalarına aralıksız Gökhan Çınar, 12 yaşından itibaren çocuk programlarıyla medyanın farklı alanlara yönlendirilmiş alanlarında çalışmalar yürütmeye başladı. Keza dağıtılmış radyo, televizyon ve dergilerde programcı, genel yayın müdürü ve yazar olarak ödev aldı. Psikolog olarak mesleğine devam ederken medya çalışanlarına yönelik semineler düzenledi.

İz bırakan sanatçılarla “Müzik ve Psikoloji” başlığı aşağı yaptığı röportajlar aylık bir dergide ve değişik radyolarda yayımlandı. Radyo ve televizyon sektöründe çalışmalarına devam eden Çınar, gençlere, ailelere, eğitim kurumlarına, spor kulüplerine karşın “Ergenlikte Motivasyon”, “Ergen Annesi Edinmek”, “Ergenin İç Dünyası” başlıklı birçok eğitim ve seminerde hatip, eğitimci, koordinatör ve danışman olarak ödev almıştır.

Keşif Psikoloji ve Eğitim Merkezi’nde ve SizDrama Sanat, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde çocuk ve ergen psikoloğu olarak çalışmalarını yürüten Gökhan Çınar, eğitim kurumlarına, çocuk ve ergenlerle ilgili sosyal mesuliyet çalışmalarına, gençlerle ilgili mesleki yönelim eğitimlerine proje hazırlıyor ve bilirkişi psikologlarla birlikte uyguluyor. Hem Oyun Terapileri Derneği’nin kurucu üyelerinden biridir.

16 yıldır klinik psikolog olarak çalışan Çınar, JoyTürk’ün radyo müdürlüğünü üstlendi, JotTürk Akustik, Rubato, Taksim Trio gibi akustik çalışmaların zihin üreticisi ve yapımcısı olarak atama yaptı.

2018 yılında insan üstüne denemelerin yer aldığı ”Geçecek mi?” adlı kitabı kaleme aldı. Takriben iki yıldır Youtube üzerinden Katarsis adlı bir sohbet programı yapıyor.Ünlü psikolog Çınar, kendisi gibi psikoterapist Berrak Artemiz ile evli ve dahası çocukları bulunuyor.] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir